100-ból 97-en nem tudták! És te is köztük vagy!

Kiemelkedő kártérítési összegekre nyílt lehetőség, mióta hazánk az Európai Unió tagjává vált, de nagyon kevesen tudnak még róla.

Miről van szó pontosan?

Magyarországon 100 emberből csak 3 van tisztában azzal, hogy egy közúti baleset során személy sérülést szenvedett gyalogos / motoros / kerékpáros / gépkocsi utasa vagy vezetője, kártérítési igénnyel élhetnek a balesetet okozóval szemben. Nem tudják, kihez fordulhatnak és mihez van joguk, ha megtörtént a baj.

A gépkocsikra kötött kötelező felelősség biztosítás az ilyen károkat is fedezi, vagyis nem a károkozóval szemben nyújtjuk be a kártérítési igényt, hanem a kötelező felelősség biztosítója felé. Előfordulhat, hogy az a gépkocsi, amellyel kárt okoztak, nem rendelkezik kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással. Ilyen esetben természetesen nem lehetséges egyik biztosítótársasággal szemben sem érvényesíteni a kártérítési igényt, ilyenkor meg kell keresnünk a MABISZT, a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) fogja a kárt  rendezni.

Mi a bevett szokás, amit később megbánunk?

  • Elrohanunk az első ügyvédhez és rábízzuk az ügyet.
  • Horribilis összegeket fizetünk ki előre ügyvédi költség címén. Itt esély van arra is, hogy esetleg nem jár sikerrel a jogi képviselőnk, és a teljes összeget elbukjuk.
  • figyelmetlenségből, vagy tudatlanságból aláíratnak velünk olyan dokumentumot, amit saját érdekünkben nem kellene (lemondó nyilatkozatot). Ebben az esetben, ha későbbiekben a baleset következményeképpen keresőképtelenek leszünk, vagy bármilyen egészségkárosodás ér bennünket, akkor:

Nincs további lehetőség a jogosan még járó kártérítést felvenni.

100 emberből csak 3 ember ismeri

Mindenki tisztában van azzal, akinek van gépjárműve, hogy kötelező felelősségbiztosítást kell rá kötni. Ez a biztosítás fedez minden olyan kárt, amit a járművel okozunk. A biztosító társaságok kötelesek a károkozó helyett valamennyi kárt megtéríteni. Ez így működik külföldön és hazánkban is. Viszont azt kevesen tudják, hogy egy idegen gépjármű, ha ütközéssel a saját autónkban, vagy testi épségünkben kárt tesz, nem csak vagyontárgyainkban, hanem testi épségünkben okozott kárainkra is felelősséggel tartozik. Teljes kártérítésre vagyunk jogosultak.

Mióta Magyarország az Európai Unió tagja lett, jelentős mértékű kártérítésre nyílt lehetőség egy – sokak számára ma még ismeretlen – kárigénylési jogosultság címén. Ez azt jelenti, hogy a gépjárműbalesetek során okozott személyi sérülés esetén, mód nyílik - a kárt okozó gépjárművezető kötelező biztosítása terhére - nem vagyoni jellegű kártérítési igénnyel élni.

Ezzel a fajta kárigényükkel eddig Magyarországon még csak nagyon kevesen éltek, mivel:

  • sokaknak nem volt tudomásuk erről a lehetőségről.
  • vagy pedig, ha tudtak is róla, nem rendelkeztek a kárigényük érvényesítése érdekében az érintett biztosító társasággal szemben kezdeményezett polgári per beindításához szükséges anyagi fedezettel.

Sokan azt gondolják, abban a hitben élnek, nem kaphatnak kártérítést, mert nem volt élet vagy balesetbiztosításuk, vagy éppen azért nem, mert nem fizettek CASCO-t és ezért meg sem próbálják kérni. Aki ezt nem kéri, sajnos nem is kapja meg.

Kik a jogosultak erre a kártérítésre?

  • Közúti baleset vétlen résztvevője volt (vezető, utas, gyalogos, kerékpáros),
  • Aki 8 napon túli gyógyuló sérülést szenvedett. (Jogszabály módosítás miatt bizonyos esetekben már  enyhébb sérüléseknél is igényelhető)
  • Akinek maradandó egészségkárosodása lett
  • Azok a személyek, akiknek közeli hozzátartozója hunyt el közúti balesetben (szülő, gyermek, bejegyzett élettárs, testvér).
  • Aki még nem kapott kártérítést.
  • Aki már kapott kártérítést, de más címen (saját életbiztosítás, balesetbiztosítás vagy esetleg a baleset okozója által fizetett fájdalomdíj).
  • Aki már kapott kártérítést, és aláírt egy nyilatkozatot miszerint további kártérítésre nem tart igényt, az többet nem kaphat, kivéve, ha a fizikai állapota folyamatosan tovább romlik, és egyértelműen kimutatható, hogy ez a baleset következménye.
  • 5 évnél nem régebbi az eset, de nagyon súlyos sérüléseknél régebbi ügyek is szóba jöhetnek

Mit kell tudni rólunk?

Fő tevékenységünk a megfelelő kártérítés ügyintézése és jogi képviselete közúti balesetben megsérült személyek számára az okozó gépjármű felelősségbiztosításának terhére, de tesszük mindezt úgy, hogy magát a baleset okozóját eközben nem bántjuk. A legtöbb esetben nem is értesül a kártérítési eljárásról.

Rendelkezünk mindazokkal a törvényes engedélyekkel, jogászi, szakmai háttérrel, amely szükséges a munkához.

Országosan és nemzetközileg is csak szakosodott ügyvédi irodákkal, orvosi szakértőkkel dolgozunk. Ez lehetővé teszi, hogy nem csak magyar állampolgároknak, de más ország polgárainak is tudunk segíteni. Nemzetközi szakjogászok segítik munkánkat, kialakult kapcsolatrendszerünk van nagy tapasztalattal rendelkező külföldi kártérítési irodákkal.

Célunk a legmagasabb minőségű szolgáltatást biztosítani és kizárólag az ügyfél érdekeit szem előtt tartani. Ügyfeleink részére teljes szolgáltatást biztosítunk a kérvény átvételétől, egészen a megfelelő kártérítés kifizetéséig.

Hogyan történik a kártérítés intézése?

1. Első lépésben elbíráljuk, hogy Ön jogosult-e kártérítésre. Ehhez felteszünk Önnek pár kérdést, és a kapott válaszok alapján véleményezzük az anyagát, megnézzük, tisztázott-e a jogalap.

2. Ezután következik egy kötetlen ingyenes konzultáció, ahol ügyvédeink elmondják az egész ügymenetet.

3. A konzultáció után be fogunk kérni Öntől minden olyan dokumentumot, amelyre szükségünk lesz, hogy elindíthassuk az ügyét.

  • Rendőrségi helyszínelési vagy baleseti jegyzőkönyvre
  • Rendőrségi Határozat
  • Ügyészségi megszüntető végzés (akkor, ha egyesség született a károkozó és a sértett között)
  • Jogerős Bírósági Határozat (Ítélet)
  • Amennyiben még nincs rendőrségi határozat, a helyszínelési jegyzőkönyv is nagy segítséget nyújt.
  • Szükségünk lesz minden orvosi papírra, első orvosi jelentésre, zárójelentésekre, ambuláns lapokra, leletekre, orvosi szakértői véleményre. CT és MRI felvételekre. Rehabilitációs papírokra
  • Szükségünk lesz táppénzes papírokra, számlákra, útiköltségszámlákra, gyógyszerköltségekre

Halálos kimenetelű baleseteknél a következő papírokra lesz szükségünk:

  • Rendőrségi helyszínelési vagy baleseti jegyzőkönyv
  • Jogerős Bírósági Határozat
  • Halottvizsgálati bizonyítvány
  • Igazságügyi orvosszakértői boncolás jegyzőkönyve
  • Hozzátartozók születési anyakönyvi kivonata
  • Házassági levél másolata

4. Miután minden szükséges papír a birtokunkban van, kitöltjük a  nyomtatványokat, adatlapokat, aláírjuk a megbízási szerződést az erre jogosult ügyvéddel, aki képviseli Önt a biztosítónál, ha szükséges a bíróságon. Majd a jogi osztályunkon 1-2 hét alatt kidolgozzák a kárigényt és benyújtják a biztosító társasághoz. Ezután kezdődnek meg a tárgyalások.

5. Abban az esetben amikor egyértelmű a sérült vétlensége, a baleset után nem szükséges megvárni a rendőrségi határozatot, elég a helyszínelési jegyzőkönyv is. Viszont, ha nem egyértelmű a két fél vétlensége, akkor kell a jogi segítség már a büntető per alatt is. Tehát érdemes minél előbb keresni minket.

6. Nem kell aggódni amiatt, ha nincs meg minden papír a kezdetekben. A hiányzó, vagy még nem kiállított dokumentumokat lehet későbbiekben is pótolni.

Milyen összegekre számíthatok?

A kártérítési összeg kifizetésének időpontját nem lehet előre megmondani, mivel minden ügy más és minden ügynek mások a kísérő körülményei. Nem rajtunk múlik csak, de igyekszünk rövid időn belül lezárni az ügyet. Ebben segítenek  ügyvédeink és több éves nemzetközi tapasztalat.

A kártérítési összeget kártérítésre szakosodott orvosaink és ügyvédeink a leadott nyomtatványok, igazolások után számítják ki. Erről hivatalosan írásos értesítést fog kapni. Természetesen a lehető legmagasabb összeget próbáljuk megszerezni Önnek.

A kártérítés összege mindig a sérülés súlyosságától függ, amit orvos szakértő állapít meg.

Egy baleset során a károsult életét veszti, figyelembe veszik a családi állapotát, életkorát, körülményeit és az határozza meg a kártérítési összeget.

Halállal járó sérülésekkor több milliós nagyságrendű, míg kisebb sérülés, törések néhány százezer forint, de súlyos maradandó sérüléseknél sem ritkák a több milliós kártérítéssel járó összegek.

Ha sikerül peren kívül megegyezésre jutni a biztosító társaságokkal, akkor akár 6-12 hónap is lehet a kártérítés benyújtásától számított kifizetés lehetséges időpontja. Viszont ha peres úton tudjuk csak sikere vinni a kártérítést, akkor ez eltarthat akár 2-3 évig is.

Nyilvánvaló egy friss balesetnél hosszabb a várakozási idő, a rendőrségnek le kell zárni a vizsgálatot, ami több hónapot is igénybe vesz tapasztalataink szerint. A lezárt vizsgálatok után, a szükséges dokumentumok birtokában tudunk csak érdemben dolgozni. Lezárt ügyeknél rövidebb az átfutási idő.

Mennyibe kerül ez nekem?

Önnek semmiféle anyagi kockázata nincs, hiszen nem kérünk előre pénzt az Ön jogi képviseletéhez, a munkadíjat csakis a sikeres kártérítési eljárás után számoljuk fel.
Semmilyen előlegre sincs szükség. Az egyetlen költség a sikerdíj. Nincsenek rejtett költségek. Csak a lezárt és kifizetett kártérítés után kell Önnek sikerdíjat fizetnie. Több költség nincs. A sikerdíj mértéke egyénenként változó, emberi tényezőket is figyelembe szoktunk venni, mikor aláírjuk a megbízási szerződést.

Miért engem válasszon?

  • Nagy nemzetközi tapasztalatunk, nemzetközi kártérítési cégekkel való kapcsolatunk, akik tapasztalataikat átadva segítenek kártérítési ügyeink sikerre vitelében.
  • Szakjogászok, orvosszakértők segítik munkánkat.
  • Nincs semmilyen rejtett költség, csak sikerdíj.
  • Célunk mindig a peren kívüli megállapodás, de nem zárkózunk el a peres eljárásoktól sem.
  • Korrekt, segítőkész csapat.
  • Állandó kapcsolattartás az ügyfelekkel.
  • Nagyon sok elégedett ügyfél. Országosan dolgozunk.

Pár Sikerrel zárult ügyeim

Halálos kimenetelű közlekedési balesetben egy fiatal Édesapa halt meg. 3 kiskorú gyermeke, felesége, Édesanyja és ikertestvére volt jogosult kártérítésre. A család 24 millió forintot kapott.

Egy másik halálos kimenetelű balesetnél az élettárs és a 3 gyermek 10 millió forint kártérítést kapott.
Egyedülálló férfit gázoltak el zebrán, testvére 2 millió forint kártérítést kapott.

Fiatal fiú combcsonttörést szenvedett, szegecselni kellett a lábát. Ő 2.200.000 forint kártérítésre volt jogosult.

1 éves kislány buszon fékezés közben elesett, lába törött. 1.500.000 Ft kártérítést kapott.

Idős bácsinak a piacon neki tolatott egy figyelmetlen autós, a keze eltörött 2 millió forint kártérítést sikerült neki intéznünk.

Most mi a következő lépés?

Kérem vegye fel velem a kapcsolatot valamelyik elérhetőségemen.

Szabó Ferencné
baleseti kárügyintéző
mobil: +36 30 99 69 792
e-mail: szaboferencne@balesetikarterites.net
skype: szabone.ferencjozsefne